rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

03 Mart 2024

Bugün Günlük Ziyaret: 198 (195)

Toplam Ziyaret: 26.489.815 (24.350.593)

1000'inci sayımızı kutluyor, bizleri bugünlere getiren okurlarımıza ve destekçilerimize teşekkür ediyoruz.
10 Aralık 2023
Sayı : 1.024
Bu kayıt toplam
218 kez okundu.
fb sharer

TOROSLAR, EVSEL KATI ATIK TARİFESİNİ DÜŞÜRDÜ

Toroslar ilçe Belediye Meclisi, Aralık ayı Meclis Toplantısı'nda evsel katı atık tarifesini 16 TL'den 10 TL'ye düşürme kararı aldı. Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, meclis üyelerine teşekkür ederek, vatandaşların yükünü hafifletmenin mutluluğunu dile getirdi.

Toroslar, evsel katı atık tarifesini düşürdü
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Yunus Emre Kültür Merkezi'nde, Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz başkanlığında yapılan toplantı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından başladı.

Toplantıda, Toroslar Belediyesinin 2024 mali yılı evsel katı atık tarifesine ait Plan ve Bütçe Komisyonu ile Çevre ve Sağlık Komisyonunun ortak raporu görüşüldü.

Aralık ayı Meclisi'nin birinci oturumunda Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz'ın yeniden değerlendirilmesini önerdiği 6 TL'den 16 TL'ye çıkarılması teklif edilen evsel katı atık tarifesi, yeniden görüşülerek 10 TL'ye çekildi.

Kentsel meskene ait bölümündeki aylık ücret KDV dahil 10,74, kırsal meskene ait bölümündeki aylık ücret KDV dahil 7,59 TL, mesken dışı üreticilere ait maliyetler bölümündeki aylık ücret KDV dahil 17,57 TL, kamuya ait evsel katı atık ücret hesabı bölümündeki aylık ücret KDV dahil 18,21 TL olarak oy birliğiyle kabul edildi.

Başkan Yılmaz, katı atık tarifesinin 16 TL'den 10 TL'ye düşürülmesine katkı sunan belediye meclis üyelerine ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ederek, "Aralık ayı meclisimizin 1. oturumunda bu konuyu ele almıştık. Yeniden bir çalışma yapılması noktasında oy birliğiyle mutabakat vardı.

Plan ve Bütçe ile Çevre ve Sağlık Komisyonu üyelerimiz, yeniden yaptıkları çalışmada 16 lira olan meskenler için katı atık bedelini, 10 liraya çektiler. Vatandaşımızın yükünü biraz da olsa hafifletmiş olduk. Bundan mutluluk duyduk. Emeği geçen komisyon başkanlarımıza, üyelerimize ve çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun" ifadelerini kullandı.

2023 yılının son meclis toplantısının ardından dilek ve temenniler bölümünde konuşan Başkan Yılmaz, Meclis üyelerine, 2023 yılında ve bir önceki yıllarda gerçekleşen çalışmalara sağladıkları katkı ve desteklerinden dolayı teşekkür etti.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Gülcan Kış, 'Havalimanı yine yalan oldu'

_assets/fotograflar

Kariyer Merkezi, dijital dönüşüme destek oluyor

_assets/fotograflar

Sebze Meyve ihracatçıları bir araya geldi..

_assets/fotograflar

Blok tabanlı kurs, yaratıcılık geliştiriyor

_assets/fotograflar

Kaplumbağaların yuvalama alanı temizlendi

_assets/fotograflar

Kadınlar geçmişe yolculuk yaptı

close Toroslar, evsel katı atık tarifesini düşürdü
Toroslar, evsel katı atık tarifesini düşürdü
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: