rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

03 Mart 2024

Bugün Günlük Ziyaret: 210 (207)

Toplam Ziyaret: 26.489.827 (24.350.605)

1000'inci sayımızı kutluyor, bizleri bugünlere getiren okurlarımıza ve destekçilerimize teşekkür ediyoruz.
10 Aralık 2023
Sayı : 1.024
Bu kayıt toplam
236 kez okundu.
fb sharer

MESKİ'NİN HİZMET HIZI ARTIYOR

Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü, Merkezi Bütçe ve Merkezi Stok Yönetim Sistemi'ni hayata geçirdi.

MESKİ'nin hizmet hızı artıyor
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

MESKİ, fiziksel şartları ve görüntüleri tamamen yenilenmiş, bütün iç alanları endüstriyel raf sistemleri ile donatılmış, yeni stok yönetiminin kullanıldığı, son teknolojik sisteme sahip bilgisayar programları ile sistematik bir şekilde yürütülen, tüm ürünlerin barkodlu hale getirildiği toplamda 21 adet lojistik merkezi kurdu. MESKİ, Türkiye genelinde bu yeni sisteme tam anlamıyla geçen 2. su ve kanalizasyon idaresi oldu.

Merkezi stok yönetimi sürecinde; MESKİ Genel Müdürlüğü'ne bağlı tüm birimlerin mal alım talepleri tek bir noktada toplanarak, stok yönetim süreci içerisinde değerlendiriliyor. Talepler mevcutsa stoklardan karşılanırken, mevcut değilse tedarik ediliyor.

Ambar Şube Müdürlüğü tarafından toplu ve planlı bir şekilde yapılan malzeme alımları sayesinde, daha az maliyetle daha fazla envanter kayıt altına alınıyor. Sürekli kontrolü ve takibi yapılan malzeme listeleri ile gereksiz ve yanlış alımların önüne geçerek tasarruf sağlayan MESKİ, bütçesini en akılcı ve verimli şekilde kullanıyor. Tüm ilçelerde faaliyet gösteren ambarlar sayesinde, malzemelerin tek noktadan kontrol edilmesiyle gecikme ve organizasyon sıkıntıları yaşanmıyor.

MESKİ'nin arıza, bakım ve onarımlarda kullanacağı tüm malzemeler sürekli stoklarda mevcut olduğundan dolayı, sahada oluşan tüm acil durumlarda malzeme tedariği beklenmiyor. Böylelikle zaman kaybetmeden, vatandaşlara çok daha hızlı ve kesintisiz bir hizmet sağlanıyor.

Bu dönemde planlanan en büyük projelerden birisi olan merkezi bütçe ve merkezi stok yönetim sistemini hayata geçirdiklerini belirten MESKİ Ambar Müdürü Dr. Onur Özgül; "Tüm Türkiye genelinde tam anlamıyla bu sisteme geçen 2. Büyükşehir Belediyesi olmaktan da son derece mutlu ve gururluyuz. Daha önce fiziksel yapısı yetersiz, kullanıma uygun olmayan ve tüm Mersin genelinde 5 olan ambar sayısını, 2 yıl gibi kısa bir sürede yüzde 400'ün üzerinde bir artışla 21'e ulaştırdık. 13 ilçemizde kurduğumuz 21 lojistik merkezimiz sayesinde, arızalarda ve bakım-onarımlarda malzeme tedariği beklemeden, zaman kaybetmeden vatandaşlarımıza hizmet sağlıyoruz" ifadelerini kullandı.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Gülcan Kış, 'Havalimanı yine yalan oldu'

_assets/fotograflar

Kariyer Merkezi, dijital dönüşüme destek oluyor

_assets/fotograflar

Sebze Meyve ihracatçıları bir araya geldi..

_assets/fotograflar

Blok tabanlı kurs, yaratıcılık geliştiriyor

_assets/fotograflar

Kaplumbağaların yuvalama alanı temizlendi

_assets/fotograflar

Kadınlar geçmişe yolculuk yaptı

close MESKİ'nin hizmet hızı artıyor
MESKİ'nin hizmet hızı artıyor
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: