rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

25 Haziran 2024

Bugün Günlük Ziyaret: 314 (305)

Toplam Ziyaret: 26.546.260 (24.403.471)

1000'inci sayımızı kutluyor, bizleri bugünlere getiren okurlarımıza ve destekçilerimize teşekkür ediyoruz.
08 Ekim 2023
Sayı : 1.015
Bu kayıt toplam
168 kez okundu.
fb sharer

AKILLI VEZNE SİSTEMİ HAYATA GEÇTİ

Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü, Akıllı Vezne Sistemleri (AVS) kurulumunu gerçekleştirdi. Bu sayede vatandaşlar su faturası ödemelerini ve borç sorgulama işlemlerini, bulundukları yerden 7/24 gerçekleştirebiliyor.

Akıllı Vezne sistemi hayata geçti
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

MESKİ, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer'in öncülüğünde kentin tüm ilçelerinde, vatandaşların hayatını kolaylaştıran çalışmalar gerçekleştirmeye devam ediyor. MESKİ; Genel Müdürlük Binası, Tarsus İlçesi Yarenlik Alanı, Yeni Mahalle, Lokman, Gazi ve Belediye önü, Yenişehir İlçesi Forum Mersin AVM, Toroslar İlçesi Halkkent, Yalınayak, Mezitli İlçesi Fındıkpınarı, Akdeniz İlçesi Karacailyas, Silifke İlçesi Taşucu, Erdemli İlçesi Tömük, Gülnar İlçesi Büyükeceli ve Çamlıyayla İlçesi'nde Akıllı Vezne Sistemleri'ni hayata geçirdi.

Vatandaşlar, MESKİ veznelerinde 7 gün 24 saat su faturası ödemesi ve borç sorgulaması yapabiliyor. Bu hizmet sayesinde, online ödeme yapamayan veya kırsal bölgeden şehir merkezine gelemeyen aboneler, su faturalarını artık otomatik vezneden ödeyebilecek.

Veznelerde, akıllı sayaçlar için olan kart dolum işlemi de yapılıyor. MESKİ, özellikle kırsal bölgelerde ve nüfus hareketlerinin fazla olduğu lokasyonlarda 7/24 borç sorgulamasının yapılabildiği ve su faturalarının ödenebildiği AVS'lerin sayısını artırmayı planlıyor. Ayrıca, MESKİ veznelerinde Mersin 33 Kart'ın satışı ve yüklemesi de kredi veya banka kartı aracılığıyla, 24 saat kesintisiz bir şekilde kolaylıkla yapılabilecek.

MESKİ Genel Müdürlüğü olarak, dijital teknolojik gelişmelere bir yenisini daha ekleyerek, Akıllı Vezne Sistemi'ni abonelerin hizmetine sunduklarını belirten MESKİ Strateji Geliştirme Dairesi Başkanı Deniz Çingisiz; "Akıllı veznelerimiz dokunmatik ekranlı, bilgi ve ödeme amaçlı terminaller olup, kullanımı pratik ve kolaydır.

Zamandan ve enerjiden tasarruf sağlayarak, bekleme problemini ortadan kaldıran sistemimizde su faturaları; kredi kartı, banka kartı veya Mersin 33 kartı ile online olarak 7/24 ödenebilecektir" ifadelerini kullandı.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Seçer, 'Suyun değerini bilmek zorundayız'

_assets/fotograflar

Sıcak kaynaklı yangınlara dikkat!

_assets/fotograflar

Mezitli'den ücretsiz şezlong ve şemsiye

_assets/fotograflar

Yeşil Gelecek için 'Klaipeda'

_assets/fotograflar

Satılamayan kurbanlıkları Et ve Süt Kurumu alacak

_assets/fotograflar

Büyükşehir, UNDP ekibini ağırladı

_assets/fotograflar

Kız Kalesi'nde tanıtım etkinliği

close Akıllı Vezne sistemi hayata geçti
Akıllı Vezne sistemi hayata geçti
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: