rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

24 Temmuz 2024

Bugün Günlük Ziyaret: 790 (787)

Toplam Ziyaret: 26.559.936 (24.416.880)

1000'inci sayımızı kutluyor, bizleri bugünlere getiren okurlarımıza ve destekçilerimize teşekkür ediyoruz.
08 Ekim 2023
Sayı : 1.015
Bu kayıt toplam
178 kez okundu.
fb sharer

ADLİYE OTOPARKI BAKANLIĞA TAHSİS EDİLDİ

Mersin Adliyesi otoparkı olarak kullanılan Büyükşehir Belediyesine ait 12 bin metrekarelik arsanın, adliye ek hizmet binası yapımı için Adalet Bakanlığına ücretsiz olarak tahsis edildiği bildirildi.

Adliye otoparkı Bakanlığa tahsis edildi
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Mersin Barosu Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri, tahsis kararı sebebiyle Büyükşehir Başkanı'na teşekkür etti. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ise adliye binasının yanındaki arsanın ücretsiz tahsisinin, yargı faaliyetlerinin daha iyi koşullarda gerçekleştirilmesine katkı sağlayacağını belirtti.

Mersin Barosu Başkanı Gazi Özdemir ve yönetim kurulu üyeleri, Mersin Büyükşehir Belediyesine ait arsanın, adliye ek bina yapımı için Adalet Bakanlığına ücretsiz olarak tahsis edilmesine ilişkin alınan meclis kararı sebebiyle Büyükşehir Başkanı Vahap Seçer'i ziyaret ederek teşekkür etti.

Özdemir, baro yönetimine geldiklerinde mevcut adliyenin kullanım açısından yetersiz kaldığını ve yeni bir adliye sorununun baş gösterdiğini tespit ettiklerini hatırlatarak, "Yapmış olduğumuz görüşmelerde, Mersin Adliyesi yanındaki arsanın adliye ek hizmet binası inşası için Adalet Bakanlığına ücretsiz tahsisi konusunda ilk andan itibaren Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı ile ortaklaşa bir süreç yürüterek çok büyük destek verdiniz.

Tahsis kararı ile adliye binasının ve meslektaşlarımızın bürolarının işlevsiz kalmasını engellediğiniz gibi, kentimize ve meslektaşlarımıza ekonomik anlamda büyük bir katkı sağladınız. Baromuza göstermiş olduğunuz yakınlıktan ve sorunlarımızın çözümüne göstermiş olduğunuz duyarlılıktan dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ise mevcut Mersin Adliye binasının kentin ihtiyaç duyduğu kapasitenin altında olduğunu kaydederek, "Sizin ve Başsavcının bu konudaki bilgilendirme ve işbirliği talebi neticesinde, adliye binasının yanındaki arsamızın adliye yapımı için Adalet Bakanlığına ücretsiz olarak tahsisine karar verdik.

Bir başka yere yeni bir bina yapılarak, bir sürü para harcayarak, yeni bir masraf çıkartarak böyle bir yatırıma gerek duymayalım diye bu çalışmayı yaptık. İyi de olduğunu düşünüyorum. Mersin Büyükşehir Belediyesi Meclisinin de yaptığı katkıyla, aldığı kararla bunu gerçekleştirmiş durumdayız. Şehrimize ve adalet teşkilatımıza hayırlı olsun. Bundan sonraki süreçte süratle oraya inşaatın yapılması aşaması var. Yargılama faaliyetlerinin daha iyi fiziki koşullarda gerçekleşmesi hem hukuk camiasının hem de vatandaşın yararına bir çalışma olacaktır" ifadesini kullandı.Son Haberler:
_assets/fotograflar

En uygun yer Mersin!

_assets/fotograflar

Model proje örnek gösteriliyor

_assets/fotograflar

Vali Pehlivan TOKİ inşaat alanını gezdi

_assets/fotograflar

CHP Milletvekilleri Bakımevi'ni ziyaret etti

_assets/fotograflar

Çocukların da bir kampüsü olacak

_assets/fotograflar

Hayallere ulaşmanın yolu bilim..

_assets/fotograflar

Vizyon projeler sürüyor

_assets/fotograflar

Patili dostlara mama üretim ünitesi

close Adliye otoparkı Bakanlığa tahsis edildi
Adliye otoparkı Bakanlığa tahsis edildi
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: