rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

03 Mart 2024

Bugün Günlük Ziyaret: 193 (190)

Toplam Ziyaret: 26.489.810 (24.350.588)

1000'inci sayımızı kutluyor, bizleri bugünlere getiren okurlarımıza ve destekçilerimize teşekkür ediyoruz.
10 Aralık 2023
Sayı : 1.024
Bu kayıt toplam
239 kez okundu.
fb sharer

ERDEMLİ'DE VİTAMİN C ŞENLİĞİ YAPILDI

Mersin İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Erdemli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından sağlıklı beslenme ve narenciyenin faydalarına dikkat çekmek amacıyla düzenlenen 'Vitamin C Şenliği'ne katıldı.

Erdemli'de Vitamin C Şenliği yapıldı
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Bu yıl 4.sü düzenlenen şenliğe öğrenciler, veliler ve öğretmenlerin yanı sıra vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi.

Şenlikte konuşan Durmuş, "Çocuklara, çocuklarımıza iyi bakmalıyız. Çocukların bu dünyadaki anlamı kuşkusuz çok başka... Çünkü çocuklarımızın geleceğine ihtiyacımız var. Onlar bizim yarınımız, dünyamızın taze, dinamik, yeni yüzleri...

Eğitim ailede başlar, anne babalar olarak çocuklarımızın zihinsel ve fiziksel gelişimi için çabalıyoruz. Okullarımızda öğretmenlerimiz de bu gelişimi devam ettirmek, öğretmek, ufuk açmak için çalışıyor, çabalıyor. Çocuklarımızı okul öncesi eğitim dönemiyle okul hayatına alıştırıyoruz.

Okul öncesi eğitim döneminde çocuklarımızın kendini ifade etmesine fırsat vererek, kendine güvenli bağımsız bir kişilik kazanmasına, yaratıcılığının ve hayal gücünün gelişimine gayret gösteriyoruz.

Çocuklarımızın hem fiziksel hem zihinsel gelişimi için beslenme çok önemli. Sağlıklı beslenme alışkanlığı, yerli ve doğal ürünlerimizi tüketme ve üretme bilinci oluşturmak öğretmenlerimizin ve velilerimizin ortak gayreti ile oluşacaktır. Hazır içecekler yerine meyvenin kendisi ya da taze sıkılmış meyve suyunu tüketmek çok önemli. Çukurova'nın bu bereketli topraklarında doğal ürünlere ulaşmak daha kolay... Mersin narenciye diyarı, insan dallarda bu vitamin deposu meyveleri görünce daha bir enerjik oluyor. Kapılarımızın önünde limon, mandalina ağaçları...

Erdemli Vitamin C Şenliği vitamin dolu bir şenlik olmuş. 38 okulumuzun, 75 okul öncesi öğretmenimizin ve yaklaşık 700 öğrencimizin katılım gösterdiği bu şenlik, bölgemizin değerlerine sahip çıkılması, sadece tüketen değil üreten bireyler olma bilincinin oluşturulması, birlik ve beraberlik duygusunun geliştirilmesi açısından eğitim anlayışımızın güzel bir karesi. Vitamin depolamak için gelecek yıl yine aynı şenlikte buluşmayı diliyorum" dedi.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Gülcan Kış, 'Havalimanı yine yalan oldu'

_assets/fotograflar

Kariyer Merkezi, dijital dönüşüme destek oluyor

_assets/fotograflar

Sebze Meyve ihracatçıları bir araya geldi..

_assets/fotograflar

Blok tabanlı kurs, yaratıcılık geliştiriyor

_assets/fotograflar

Kaplumbağaların yuvalama alanı temizlendi

_assets/fotograflar

Kadınlar geçmişe yolculuk yaptı

close Erdemli'de Vitamin C Şenliği yapıldı
Erdemli'de Vitamin C Şenliği yapıldı
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: