rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

25 Temmuz 2024

Bugün Günlük Ziyaret: 7 (7)

Toplam Ziyaret: 26.559.944 (24.416.888)

1000'inci sayımızı kutluyor, bizleri bugünlere getiren okurlarımıza ve destekçilerimize teşekkür ediyoruz.
29 Ekim 2023
Sayı : 1.018
Bu kayıt toplam
220 kez okundu.
fb sharer

OTİZM KÖYÜ AÇILDI

Mezitli Belediyesi, Cumhuriyet'in 100 yılı nedeniyle çeşitli etkinlikler ve temel atma törenlerinin yanı sıra önemli projeleri de hayata geçiriyor. Mezitli Belediyesi, Mezitli'de gerçekleştirdiği ilklerden birisi olan Otizm Köyü projesinin açılışını gerçekleştirdi.

Otizm Köyü açıldı
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Belediye ve İlçe Milli Eğitim iş birliği içerisinde faaliyetlerini yürütecek Otizm Köyü'nün açılışına yoğun bir katılım gerçekleşti. Otizmli bireylerin fırsat verilirse çok büyük başarılar elde edebileceği gerçeğinden yola çıkarak açılan Otizm Köyünde; aktivite ve eğitim atölyeleri yer alıyor.

Yeni Mahalle'deki eski stadyumun batısında bulunan 6 bin 200 metrekarelik alanda faaliyet gösterecek olan Otizm Köyü, 7 adet atölye ve mini amfi tiyatrodan oluşuyor. Ayrıca,mini bisiklet parkuru, masa tenisi aktivite alanı ve hobi bahçeleri bulunuyor.

Öte yandan Duyu Bütünleme Odası, Günlük Yaşam Becerileri Atölyesi, Sakinleşme Odası ve Islak Hacimler, Müzik Atölyesi, İdari Birim, Resim ve Sanat Atölyesi, Spor ve Dans Birimi gibi bölümlerin yer aldığı Otizm Köyü'nde; otizmlilerin bireysel becerilerini geliştirmesi ve sosyal hayatın içerisine optimum seviyede katılımlarını sağlaması hedefleniyor.

Otizm Köyü'nde sadece çocukların değil ailelerin de keyifli bir vakit geçirebileceklerini belirten Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, "Cumhuriyetimizin 100. Yılı nedeniyle bir dizi temel atma ve açılışları gerçekleştiriyoruz. Mezitli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzle temasa geçerek buranın faaliyet vermesi için iş birliği yaptık.

Belediye Meclisimizden aldığımız karar ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzle yaptığımız protokol çerçevesinde genel adıyla Özel Eğitim Kurs Merkezi diye geçiyor fakat biz kısaca Otizm Köyü diyoruz. Burada özel çocuklarımız aileleriyle birlikte gelecekler. Sadece özel çocuklarımız değil, ebeveynlerde buradan yararlanabilecekler.

Çocuklarımızın eğitim ve aktiviteleri sırasında vakit geçirebilecekleri alanlar oluşturduk. Parklar, bisiklet yolları, masa tenisi alanları, meyve ve hobi bahçeleri, açık mini amfi ve sanatsal çalışmalar için tasarlanmış açık sergi alanlarından yararlanabilecekler. Köyümüz gençlerin aileleriyle güzel zamanlar geçireceği pek çok ihtiyaca cevap verebilecek. Şimdiden Mersinimize, Mezitlimize hayırlı olsun" ifadelerine yer verdi.

Çocukların eğitim ortamının dışında topluma kazandırmak toplumla iç içe olmalarını sağlamak istediklerini belirten Mezitli İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Badas, "Cumhuriyetinizin 100. Yılında bu açılış çok daha özel bir anlam taşımaktadır. İlçemizde iki tane özel eğitim okulumuz ve okullarımızda özel eğitim öğrencilerimiz için alt sınıflarımız mevcuttur.

Bu öğrencilerimizin okul dışında da hayata tutulmasını sağlamak, onların sosyalleşmesine yardımcı olmak ve onları geleceğe hazırlamak için, Mezitli Belediyemizle ortaklaşa bir proje düzenledik. Belediye Başkanımıza bize böyle ortamı ve imkânı sağladığı için teşekkür ediyorum.

Buradaki amacımız, çocuklarımızı eğitim ortamın dışında da topluma kazandırmak, toplumla iç içe olmalarını ve sosyalleşmelerini sağlamaktır. Ayrıca bu süreçte bize destek veren iş insanlarına, derneklere ve diğer tüm paydaşlarımıza teşekkür ederiz" şeklinde konuştu.Son Haberler:
_assets/fotograflar

En uygun yer Mersin!

_assets/fotograflar

Model proje örnek gösteriliyor

_assets/fotograflar

Vali Pehlivan TOKİ inşaat alanını gezdi

_assets/fotograflar

CHP Milletvekilleri Bakımevi'ni ziyaret etti

_assets/fotograflar

Çocukların da bir kampüsü olacak

_assets/fotograflar

Hayallere ulaşmanın yolu bilim..

_assets/fotograflar

Vizyon projeler sürüyor

_assets/fotograflar

Patili dostlara mama üretim ünitesi

close Otizm Köyü açıldı
Otizm Köyü açıldı
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: