rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

24 Temmuz 2024

Bugün Günlük Ziyaret: 788 (785)

Toplam Ziyaret: 26.559.934 (24.416.878)

1000'inci sayımızı kutluyor, bizleri bugünlere getiren okurlarımıza ve destekçilerimize teşekkür ediyoruz.
29 Ekim 2023
Sayı : 1.018
Bu kayıt toplam
241 kez okundu.
fb sharer

SEÇER, 'BELEDİYE SİZİN EMRİNİZDE'

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, 'Muhtarlar Günü' dolayısıyla merkez ve batı ilçelerdeki muhtarların ardından son olarak Tarsus ve Çamlıyayla'da görev yapan muhtarlar ile bir araya geldi.

Seçer, 'Belediye sizin emrinizde'
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Tarsus Gözenler Restoran'da düzenlenen etkinliğe; Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin İl Başkanı Koral Ömür, ilçe başkanları ve parti yöneticileri, siyasi partilerin temsilcileri, Tarsus Ziraat Odası Başkanı Veyis Avcı, Meclis üyeleri, Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü bürokratları ve daire başkanları ile muhtarlar katıldı.

Toplantıya katılımın yüksek olmasından dolayı muhtarlara teşekkür eden Başkan Seçer, muhtarların ve belediye başkanlarının halkın ortak iradesi ile seçilerek göreve geldiklerini ve vatandaşların seçilenlere tüyü bitmemiş yetimin hakkını emanet ettiğini söyledi.

4,5 yıllık görev süresinde bu bilinç ile hizmet sunduklarını söyleyen Başkan Seçer, "Kafamı yastığa koyduğum zaman rahat uyuyorum. Vicdanım temiz ve rahat, alnım ak, başım dik" dedi.

Kendisinin de Tarsuslu olduğunu hatırlatan ve bundan dolayı her zaman övündüğünü dile getiren ancak kentin tamamını çok sevdiğini söyleyen Seçer, "Anamur'dan Tarsus'a, Çamlıyayla'mızdan Mut'umuza kadar hizmetlerimizde adaleti mutlaka en ön sıraya koyuyoruz" diye konuştu.

Yönetimde oldukları 4.5 yıl boyunca pandemi, deprem, ekonomik kriz, orman yangınları gibi birçok sıkıntıyla karşı karşıya geldiklerini hatırlatan Seçer, tüm bu olumsuzluklara rağmen hizmetleri aksatmadan gerçekleştirdiklerini vurguladı.

Belediye başkanının bir parti çatısı altında seçimlere girdiğini belirten Seçer, buna karşın adaletli bir başkanın hizmetlerinde partici olmaması gerektiğine dikkat çekti. Seçer, "Ama belediye başkanı söylemlerinde insanları incitmeyecek şekilde kendi dünya görüşüne göre değerlendirme yapabilir.

Ben şöyle diyebilirim, bunu da bağırarak haykırarak derim; 'Atatürk'ün partisi Cumhuriyet Halk Partili olmaktan gururluyum'. Bu benim dünya görüşüm. Ben Gazi Mustafa Kemal'in izinden giden bir siyasetçiyim. Siz başkasını lider kabul edersiniz, benim liderim o. Ama bu demek değildir ki 'Benden olmayana ceza keseyim hatta eziyet edeyim, hizmet götürmeyeyim'. Bu da bırakın siyasetçiyi insana hiç yakışmaz. Biz bu suçu asla işlemeyiz" dedi.

Tarsus ve Çamlıyayla'ya yapılan hizmetleri aktaran Seçer, "Anamur'dan Tarsus'a kadar muazzam yollar yaptık. Bizi en çok öne çıkaran önemli hizmetlerden biri yaptığımız yolun kalitesi. Biz yol yapıyoruz, yol. Grup yolları da böyle. Tarsus ve Çamlıyayla'ya 323 bin ton sıcak asfalt, 600 km sathi kaplama yol yaptık" diye konuştu. Tarsus'un ilk 35 metrelik bulvarını açtıklarını belirten Seçer, yeni açılan veya yenilenen tüm bulvarların bisiklet yolu da içereceğini sözlerine ekledi. Seçer, "Yol yapmaya, mesafeleri yakınlaştırmaya devam edeceğiz. Yolumuz açık olsun" dedi.

Muhtarlarla iletişim halinde olmayı çok önemsediklerini vurgulayan Seçer, "Her şey iletişim. Belediye sizin emrinizde. Benim görevim memleketime hizmet etmek. Belediye başkanlığını bitirdiğim zaman sokakta rahat, onurla, şerefle yürüyecek, öldüğümüz zaman da salımızı taşıyacak dostlarımızın, arkadaşlarımızın gönlünü kazanmak benim için dünya malından çok daha önemlidir. Bu söylediklerim kalben söylenmiş kelimelerdir" ifadelerini kullandı.

Türkiye Muhtarlar Federasyonu Tarsus Şube Başkanı ve Fatih Mahallesi Muhtarı Turgay Benli, Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Başkan Seçer'in verdiği hizmetlerden dolayı teşekkürlerini ileterek, "Tarsus'a yaptığı hizmetlerden dolayı gururlanıyoruz. Hizmetlerinin daha fazlasını istiyoruz. Çünkü kendisi Tarsus'un çocuğu" dedi. Çamlıyayla Muhtarlar Dernek Başkanı ve Kesecik Mahallesi Muhtarı Fehmi Tanrıverdi, "Bugüne kadar başta Büyükşehir Belediye Başkanımız olmak üzere bir dediğimizi iki etmeyen, hizmet aldığımız tüm kurumlara teşekkür ediyorum.

Tam bir dayanışma içinde olduğumuz ve birbirimize güç verdiğimiz muhtar arkadaşlarıma saygılarımı sunuyorum. Bugün bizleri bir araya getiren, birlik ve beraberliğimizi sağlayan, muhtarlara her zaman kapısı ve telefonu açık olan Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Vahap Seçer'e şahsım ve muhtarlarım adına teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Tarsus Muhtarlar Derneği Başkanı ve Anıt Mahallesi Muhtarı Mustafa Naci Güllü ise "5 yıldır şehrimize hizmet eden belediye başkanımız var. Özellikle yıllardan beri kanayan yara olan Çiçekli-Yenice hattındaki yolu görmenizi istiyorum. Gerçekten yakışan bir yol olmuş. Bu sadece işin görünen yüzü ama birçok yerde güzel dokunuşlar var; özellikle grup yollarında. Yollar genişleyerek yapılıyor. Onun için de ayrıca teşekkür ediyorum" ifadelerine yer verdi.Son Haberler:
_assets/fotograflar

En uygun yer Mersin!

_assets/fotograflar

Model proje örnek gösteriliyor

_assets/fotograflar

Vali Pehlivan TOKİ inşaat alanını gezdi

_assets/fotograflar

CHP Milletvekilleri Bakımevi'ni ziyaret etti

_assets/fotograflar

Çocukların da bir kampüsü olacak

_assets/fotograflar

Hayallere ulaşmanın yolu bilim..

_assets/fotograflar

Vizyon projeler sürüyor

_assets/fotograflar

Patili dostlara mama üretim ünitesi

close Seçer, 'Belediye sizin emrinizde'
Seçer, 'Belediye sizin emrinizde'
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: