rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

10 Aralık 2023

Bugün Günlük Ziyaret: 271 (251)

Toplam Ziyaret: 26.433.449 (24.309.384)

1000'inci sayımızı kutluyor, bizleri bugünlere getiren okurlarımıza ve destekçilerimize teşekkür ediyoruz.
22 Ekim 2023
Sayı : 1.017
Bu kayıt toplam
108 kez okundu.
fb sharer

HAYATA GEÇİRİLECEK PROJELER DEĞERLENDİRİLDİ

Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan başkanlığında düzenlenen İl Koordinasyon Kurulu 2023 yılı 4. dönem toplantısında, il genelinde devam eden ve planlanan kamu yatırımları değerlendirildi.

Hayata geçirilecek projeler değerlendirildi
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Toplantıda, kentte yürütülen 639 projenin toplam yatırım bedeli ve harcamaları hakkında bilgi verildi. Vali Pehlivan, projelerin hızlı ve etkin bir şekilde hayata geçmesi için iş birliği ve koordinasyonun önemine vurgu yaparak, desteklerinden dolayı Cumhurbaşkanı ve bakanlara teşekkür etti.

Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan başkanlığında, il genelinde devam eden ve planlanan kamu yatırımlarını değerlendirmek, projelerin etkin ve verimli bir şekilde hayata geçmesini sağlamak için kurumlar arası gerekli iş birliği ve koordinasyonu sağlamak maksadıyla yılda 4 kez düzenlenen İl Koordinasyon Kurulu 2023 yılı 4. dönem toplantısı gerçekleştirildi.

Valilik toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya, kaymakamlar, belediye başkanları, üniversite temsilcileri, yatırımcı kurum ve kuruluşların bölge ve il müdürleri, meslek odaları ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

Toplantıda konuşan Vali Pehlivan, kentte yürütülen 639 projenin toplam yatırım bedelinin 100 milyar 290 milyon 893 bin lira olduğunu belirterek, "2023 yılı harcaması 9 milyar 483 milyon 298 bin liradır. Bu projelerin 145'i tarım sektöründe, 122'si eğitim sektöründe, 73'ü ulaştırma-haberleşme sektöründe, 44'ü turizm sektöründe, 25'i enerji sektöründe, 20'si sağlık sektöründe, 6'sı imalat sektöründe, 1'i madencilik sektöründe ve 203'ü muhtelif diğer kamu hizmetleri sektöründedir.

Gerçekleşme durumlarına bakıldığında ise programda yer alan toplam 639 işin 134'ü bitirilmiş, 356'sı devam etmekte, 71'i ihale aşamasında, 7'si tasfiye edilmiş ve 71 proje ise hazırlık aşamasındadır.

Bu projelerin ilimizde hayata geçirilmesi konusunda sağlamış oldukları desteklerden dolayı Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere sayın bakanlarımıza, devlerimizin ilgili kurum ve kuruluşlarına Mersin İlimiz adına şükranlarımızı sunuyoruz.

Yatırımların uygulama safhalarını yakından takip ederek projelerin hızlı, etkin ve verimli bir şekilde hayata geçmesini sağlamak amacıyla bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da iş birliği ve koordinasyon içinde çalışmaya devam edeceğiz" dedi.

Katılımcılara iştiraklerinden dolayı teşekkür eden Vali Pehlivan, toplantının Mersin için hayırlara vesile olmasını temenni etti.

İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, yatırımcı kurum ve kuruluşların bölge ve il müdürleri tarafından devam eden projelerle ilgili sunum yapılması, koordinasyonu gerektiren hususların değerlendirilmesi ve soruların cevaplandırılmasının ardından sona erdi.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Yenişehir, dirençli hale getiriliyor

_assets/fotograflar

Tekli, "Sanayicilerimiz gururumuzdur"

_assets/fotograflar

Erdemli'de Vitamin C Şenliği yapıldı

_assets/fotograflar

Seçer, "Huzurlu bir kent oluşturduk"

_assets/fotograflar

Büyük Kent Kütüphanesi için imza atıldı

_assets/fotograflar

MESKİ'nin hizmet hızı artıyor

_assets/fotograflar

Toroslar, evsel katı atık tarifesini düşürdü

_assets/fotograflar

Akdeniz'de kadınların hayatı değişiyor

close Hayata geçirilecek projeler değerlendirildi
Hayata geçirilecek projeler değerlendirildi
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: