rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

11 Aralık 2023

Bugün Günlük Ziyaret: 3 (3)

Toplam Ziyaret: 26.433.536 (24.309.471)

1000'inci sayımızı kutluyor, bizleri bugünlere getiren okurlarımıza ve destekçilerimize teşekkür ediyoruz.
15 Ekim 2023
Sayı : 1.016
Bu kayıt toplam
113 kez okundu.
fb sharer

OLTALAR BİRİNCİLİK İÇİN ATILDI

Akdeniz Olta Balıkçıları Derneği'nin (AKOB-DER) düzenlediği, Mersin Büyükşehir'in destekleriyle yapılan 6. Altın Kanca Surfcasting Turnuvası kazananlara ödüllerin verdiği tören ile tamamlandı.

Oltalar birincilik için atıldı
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Davultepe sahilinde 85 kulvarda yapılan turnuvaya Adana, Osmaniye, Bursa ve Kocaeli'nden de takımlar katıldı. Toplamda 170 katılımcının yarıştığı turnuvada 85 takım yarıştı. Toplam 50 bin TL ödül verildi.

Kura çekimleriyle başlayan turnuva, balıkçıların birincilik adına oltasını Akdeniz'in mavi sularına atmasıyla sürdü. Turnuvada, resmi sirkülerdeki boyutlara göre en çok balığı tutan ilk 3'e ödül verildi.

Sabaha kadar süren olta atan yarışmacılarda birinciliği Osmaniye'den gelen Hunter Team aldı. Osman Aksoy ve Ertuğrul Kıraner ikilisi tuttuğu 13 balıkla 20 bin TL'lik ödüle hak kazandı. İkincilik ödülü bireysel olarak katılan Yakup Yıldız ve Melih Yaman'ın oldu.

Toplam 10 balık tutan ekip 15 bin TL'nin sahibi oldu.10 bin TL olan üçüncülük ödülü ise Orkinos Team'den Eray Çelik ve Erdal Elma'nın oldu. Ekip toplamda 8 balık tuttu. En büyük balığı tutan ekip ise Osmaniye Surf Casting ekibi oldu. Erkan Akyüz ve Alparslan Kural ikilisi 31 santimetrelik Granyoz balığını tutarak 5 bin TL'ye sahip oldu.

Ödüller alanda düzenlenen törenle sahiplerine verildi. Kazananlara para ödülünün yanı sıra balık plaketi, madalya ve balık malzemelerinin olduğu bir çanta da verildi. Sponsorlara da plaket verildi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Şube Müdürü Bünyamin Gökayaz, turnuvanın başarılı geçtiğini söyleyerek, "Gayet güzeldi. Altın Kanca'nın bu yıl altıncısı düzenlendi. Mersin dışında 4 farklı ilden; Adana, Osmaniye, Bursa ve Kocaeli'den yarışmacılar katıldı. 85 farklı kulvarda, 85 takım, toplamda 170 yarışmacı yarıştı. Çok güzel bir alanda çok güzel bir etkinlik oldu. Yarışmacılardan ve katılımcılardan çok güzel dönüşler var. Büyük bir ilgi oldu. Herkes gayet memnun" dedi.

AKOB-DER Başkanı Serkan Koç, sabaha kadar süren turnuvanın oldukça keyifli geçtiğini belirterek, "Bizler için de Mersin için de güzel bir turnuva oldu. Beklenilen sonuç buydu. Güzel bir ambiyansımız oldu. Farklı illerden katılımlar oldu" diye konuştu.

Büyükşehir Belediyesi'nin desteklerinin kendileri için önemine değinen Koç, "Mersin Büyükşehir Belediyemiz de bu yıl Altın Kanca serimizde varlığını göstererek, ilimizi daha ileri taşımış oldu. Bir belediyenin büyüklüğünü ve olmazsa olmazlığını bir kez daha göstermiş oldu. Kendilerine teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullandı.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Yenişehir, dirençli hale getiriliyor

_assets/fotograflar

Tekli, "Sanayicilerimiz gururumuzdur"

_assets/fotograflar

Erdemli'de Vitamin C Şenliği yapıldı

_assets/fotograflar

Seçer, "Huzurlu bir kent oluşturduk"

_assets/fotograflar

Büyük Kent Kütüphanesi için imza atıldı

_assets/fotograflar

MESKİ'nin hizmet hızı artıyor

_assets/fotograflar

Toroslar, evsel katı atık tarifesini düşürdü

_assets/fotograflar

Akdeniz'de kadınların hayatı değişiyor

close Oltalar birincilik için atıldı
Oltalar birincilik için atıldı
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: