rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

24 Temmuz 2024

Bugün Günlük Ziyaret: 786 (783)

Toplam Ziyaret: 26.559.932 (24.416.876)

1000'inci sayımızı kutluyor, bizleri bugünlere getiren okurlarımıza ve destekçilerimize teşekkür ediyoruz.
01 Ekim 2023
Sayı : 1.014
Bu kayıt toplam
156 kez okundu.
fb sharer

YENİŞEHİR, YEŞİL ALANI ARTIRIYOR

Mersin Yenişehir Belediyesi, Fuat Morel Mahallesi'nde oluşturduğu korulukla kente yeşil alanlar kazandırmaya devam ediyor. Korulukta ağaç dikim çalışmalarına katılarak, meşe ve jakaranda fidanlarını toprakla buluşturan Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Yenişehir'de yeşil alan sayısını arttıracaklarını söyledi.

Yenişehir, yeşil alanı artırıyor
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit'in yönetim anlayışını oluşturan 6 temel ilkeden biri olan Ekoloji ilkesi kapsamında Yenişehir'de çevre dostu çalışmalar sürüyor.Başkan Abdullah Özyiğit 2020 yılında doğa dostu politikaları destekleyen İklim ve Enerji İçin Avrupa Belediye Başkanları Sözleşmesi'ni de imzalamıştı. Yenişehir için Sürdürülebilir Enerji ve İklim Eylem Planı(SECAP)'nı da hazırlayan Yenişehir Belediyesi, yeşil alanlar da oluşturamaya devam ediyor.

Fuat Morel Mahallesi'nde ağaçlandırma çalışmalarına katılan Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, "Yenişehir'in planlarının gerçekleşmesinden sonra mülkiyeti Belediyemize geçen yeşil alanlarda faaliyetlerimizi hızlandırdık. Bunlardan bir tanesi de Fuat Morel Mahallemizde. Düzenli ve planlı bir şekilde meşe ve jakaranda ağaçlarıyla burayı arkadaşlarımızla birlikte ağaçlandırıyoruz. Güzel bir yeşil alan, yürüyüş alanı olacak. Vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun.

Bu korulukların, yeşil alanların sayılarını arttıracağız. Yeşil alan sayısını ve ağaç sayısını kentimizde arttırmak istiyoruz. Çünkü biliyoruz ki belediyeciler asfalt dökmeyle övünürler aslında övünülecek bir iş değil. İhtiyaç olduğu için zaruri yapılacak bir iş. Bir metre asfalt yapıyorsak onun yerine de beş ağaç dikmeliyiz.

Bir metre asfaltın karşılığı beş ağaç olmaz ise o zaman bu iklim bozukluğu ve iklime yönelik sabotajlar gelişir. Biz o zaman sellerden, kuraklıklardan kurtulamayız. Bunun için yapacağımız işlerin doğa ile uyumlu, iklime fayda sağlayacak çalışmalar olmasına özen gösteriyoruz." diye konuştu.Son Haberler:
_assets/fotograflar

En uygun yer Mersin!

_assets/fotograflar

Model proje örnek gösteriliyor

_assets/fotograflar

Vali Pehlivan TOKİ inşaat alanını gezdi

_assets/fotograflar

CHP Milletvekilleri Bakımevi'ni ziyaret etti

_assets/fotograflar

Çocukların da bir kampüsü olacak

_assets/fotograflar

Hayallere ulaşmanın yolu bilim..

_assets/fotograflar

Vizyon projeler sürüyor

_assets/fotograflar

Patili dostlara mama üretim ünitesi

close Yenişehir, yeşil alanı artırıyor
Yenişehir, yeşil alanı artırıyor
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: